• Partner główny
    Logo Orlen

Klimat

MKiŚ: Rusza kampania "Łączą nas Drzewa"

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”, która została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów, 21 marca - poinformowało we wtorek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak podano w komunikacie, w ramach akcji w każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy współpracy lokalnej społeczności oraz przedstawicieli samorządów i władz państwowych będą sadzone drzewa.

Jak podano, pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi.

"Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc." - zadeklarował wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, cytowany w komunikacie.

image

 Reklama

W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, będą odbywały się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty. "Wszystkie w reżimie sanitarnym, dostosowane do obowiązujących obostrzeń" - podkreślił resort.

21 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Prezydent Andrzej Duda, zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa", sadząc drzewa w leśnictwie Bączki w nadleśnictwie Garwolin.

Zgodnie z Wielkoobszarową Inwentaryzacją Stanu Lasów, kompleksy leśne zajmują 29,6 proc. powierzchni Polski, a co ósme drzewo ma powyżej 100 lat.

Międzynarodowy Dzień Lasów został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku i jest obchodzone 21 marca.

Źródło:
PAP

Komentarze