Książę Danii będzie rozmawiał z prezydentem Dudą o energetyce i czystym powietrzu

25 listopada 2019, 11:49
dwnld1883565676
Fot.: prezydent.pl
Energetyka24
Energetyka24

Od ceremonii powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę i małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę w poniedziałek przed południem wizytę w Polsce rozpoczęła duńska para książęca, następca tronu Królestwa Danii, książę Fryderyk oraz księżna Maria Elżbieta.

Wizyta pary książęcej w Polsce jest elementem obchodów 100-lecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią.

Po ceremonii powitania Ich Królewskich Wysokości przez polska parę prezydencką, która została zorganizowana na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, odbędą się rozmowy obu par.

Na cześć Ich Królewskich Wysokości w Pałacu Prezydenckim wydane zostanie uroczyste śniadanie, podczas którego wystąpienia wygłoszą prezydent Duda i książę Fryderyk.

Po południu prezydent Duda i książę Fryderyk wezmą udział w dyskusji polskich i duńskich ekspertów oraz przedstawicieli resortów zajmujących się obszarem współpracy energetycznej. Książę Fryderyk weźmie też udział w debacie nt. czystego powietrza, zaś księżna Maria Elżbieta będzie uczestniczyła w dyskusji nt. programu walki z cukrzycą oraz w debacie nt. integracji osób niepełnosprawnych

Program wizyty obejmuje także wspólne spotkanie pary prezydenckiej i pary książęcej z polskimi i duńskimi weteranami misji zagranicznych, do którego dojdzie w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Wcześniej duńska para książęca złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Ponadto Książę Fryderyk w towarzystwie księżnej Marii Elżbiety otworzy na Uniwersytecie Warszawskim konferencję historyczną dotyczącą 100-lecia relacji polsko-duńskich.

Podczas wizyty w Polsce Ich Królewskie Wysokości wezmą również udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, twórcy warszawskich pomników Mikołaja Kopernika i księcia Józefa Poniatowskiego. Pamiątkowa tablica zawiśnie na ścianie frontowej Pałacu Staszica, siedziby Polskiej Akademii Nauk.

Późnym popołudniem w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert z okazji 100-lecia stosunków polsko-duńskich z udziałem pary książęcej.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24