Greenpeace wzywa do wprowadzenia unijnego zakazu reklam paliw kopalnych

4 października 2021, 11:07
węgiel pix
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Greenpeace i inne grupy ekologiczne wezwały w poniedziałek do wprowadzenia ogólnoeuropejskiego zakazu reklam i sponsorowania przez firmy naftowe i gazowe, porównując je do szkodliwych promocji tytoniu.

Greenpeace zapowiedział, że rozpocznie protesty i zbierze milion podpisów od obywateli UE, aby przedłożyć Komisji Europejskiej projekt prawa zakazującego reklamę paliw kopalnych.

„UE wprowadziła już dyrektywę zakazującą transgranicznej reklamy i sponsorowania wyrobów tytoniowych” – powiedział Greenpeace w oświadczeniu wydanym w ramach przygotowań do konferencji klimatycznej COP26 ONZ w Glasgow.

„Teraz nadszedł czas na podobne prawo przeciwko przemysłowi paliw kopalnych dla zdrowia planety i naszej przyszłości”- twierdzi Greenpeace w oświadczeniu.

Komisja, organ wykonawczy UE, jest zobowiązana do poważnego rozpatrzenia petycji składanych w ramach „Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej”, planu demokracji bezpośredniej uchwalonego przez Unię w 2007 roku.

Ponad 20 grup ekologicznych wspiera kampanię Ban Fossil Fuel Ads https://banfossilfuelads.org, w tym Global Witness, Friends of the Earth i Avaaz.

Projekt ustawy zakazałby reklam paliw kopalnych, pojazdów, które z nich korzystają, a firmom naftowym zabroniłby sponsorowania.

reklama
reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Felek
wtorek, 5 października 2021, 10:28

Ja bym też chciał zakazu reklamowania alkoholu i wyrobów tytoniowych. Narkotyków na szczęście nie reklamują. Nie będę już taki i nie będę żądał zakazu sprzedaży i produkcji wyżej wymienionych, bo ich sprzedaż chociaż zasila budżet państwa ale mogli by chociaż nie reklamować tych trucizn.

Kowalskiadam154
poniedziałek, 4 października 2021, 13:44

Tak właśnie Europą rządzą różne lewicowe świry które chcą nas na siłę uszczęśliwiać bo lepiej wiedzą co dla nas dobre

hex
poniedziałek, 4 października 2021, 13:27

Czy greenpeace to ta niemiecka tuba propagandowa, która troszczy się o środowisko poza granicami niemiec?

Tweets Energetyka24