E-wnioski w programie Czyste Powietrze bez wychodzenia z domu

10 czerwca 2020, 12:18
industry-1761801_1920
Fot. Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami 10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl.

Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Michał
poniedziałek, 22 czerwca 2020, 22:24

Rewelka! Jestem w trakcie uzyskania kotła na pellet z firmy kostrzewa , szokowało mnie dużo zmian w programie . Naprawdę jest dużo ofert o które można się starać , a teraz bez wychodzenia z domu . Dla mnie to super wiadomość już składam na docieplenie domu .!

jrli
środa, 10 czerwca 2020, 15:43

Ale przecież już tak miało być. Super portal ze statusem rozpatrywania wniosku a i tak trzeba było z teczką papierów biegać. Zapewne skończy się na tym samym bo biurokracja lubi tony papieru.

Tweets Energetyka24