Reklama

Górnictwo

KGHM wesprze organizację EXPO 2022 w Łodzi

Fot. KGHM
Fot. KGHM

KGHM Polska Miedź będzie wspierać Polskę w działaniach na rzecz organizacji EXPO 2022 w Łodzi - poinformował resort rozwoju. List intencyjny dotyczący współpracy podpisali w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

Sygnatariusze listu, jak wskazało Ministerstwo Rozwoju, są zgodni, że "organizacja tak dużego wydarzenia w Polsce będzie miała pozytywny wpływ na gospodarczy i społeczny rozwój kraju. Będzie doskonałą okazją do promocji i budowania pozycji polskich przedsiębiorstw i produktów zarówno na rynku wewnętrznym, jak i za granicą". Dodano, że przyczyni się też do wzmocnienia pozycji Polski jako lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz także: Tobiszowski: KGHM motorem napędowym polskiej gospodarki

Jak podkreśliło MR, podpisanie listu intencyjnego "stanowi kontynuację działań włączających podmioty gospodarcze w proces ubiegania się Polski o organizację wystawy EXPO 2022".

Według MR, wśród wspierających ideę organizacji EXPO w Łodzi znaleźli się już: Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, firmy: IBM, URSUS i ATLAS.

O organizację międzynarodowej wystawy EXPO w 2022 r., która ma trwać od 15 czerwca do 15 września, ubiega się m.in. Polska i miasto Łódź. Wystawa ma być poświęcona odnowie miejskiej i związanym z nią uniwersalnym wyzwaniom, z którymi muszą się zmierzyć metropolie na całym świecie. Zaproponowany temat wystawy to „City Re:Invented”.

Jak przypomina MR, organizatora EXPO poznamy 15 listopada 2017 r. Wtedy odbędzie się głosowanie podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw. Kontrkandydatami Polski są Argentyna (Buenos Aires) oraz USA (Minneapolis).

Zobacz także: „Zawsze mieć miedź” – strategia KGHM na lata 2017-2021

kn/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama