Reklama

Gaz

KE jest przekonana o legalności decyzji w sprawie OPAL

  • Aleksander Łukaszenka - fot. Infopol.it

Zdaniem serwisu oilru.com, powołującego się na anonimowego przedstawiciela Komisji Europejskiej, organ ten wierzy w zasadność swojej decyzji w sprawie OPAL, którą stara się podważyć Polska.

"Komisja Europejska jest przekonana, że ​​jej decyzja w pełni odpowiada przepisom trzeciego pakietu energetycznego” – powiedział cytowany przez serwis anonimowy przedstawiciel KE.  ,,Decyzja została przyjęta na podstawie jasnych zasad, procedur i terminów wynikających z obowiązującego prawa, z uwzględnieniem sytuacji na rynku”- dodał.

 

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się wczoraj do wniosku PGNiG o zawieszenie wykonania decyzji w sprawie oddania Gazpromowi dostępu do 80 proc. gazociągu OPAL. Wstrzymał tym samym wykonanie decyzję Komisji Europejskiej z końca października br. ws. nowego wyłączenia gazociągu OPAL spod reguł rynkowych.

 

Cytowany przez oilru.com Przedstawiciel WE zauważył, że Komisja Europejska "odnotowała" roszczenia strony polskiej. "Komisja Europejska udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w ramach procedury przyjętej przez TS UE" - powiedział.

 

Zobacz także: TS UE wstrzymał decyzję Komisji w sprawie OPAL

Reklama

Komentarze

    Reklama