Reklama

Górnictwo

JSW planuje innowacyjne wykorzystanie mułów węglowych

Fot. JSW
Fot. JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa, PG Energy Capital Management i JSW Innowacje podpisały list intencyjny w sprawie możliwości realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na produkcji pelletu w oparciu o technologię spółki CoalTech oraz koks, muły, pyły i odpady węglowe dostarczane przez JSW. To kolejny pomysł na zagospodarowanie terenów po byłej kopalni Krupiński w Suszcu.

List intencyjny został podpisany podczas obrad International Mining Forum 2017, które odbywa się od 28 do 30 czerwca br. w Jastrzębiu Zdroju.

JSW, PG Energy oraz JSW Innowacje zamierają przystąpić do wspólnego przedsięwzięcia polegającego na produkcji pelletu przy użyciu nowoczesnych technologii opracowanych przez CoalTech, którego jedynym, polskim partnerem technologicznym i kapitałowym jest PG Energy.

Zobacz także: JSW Innowacje – inauguracja nowego podmiotu Jastrzębskiej Spółki Węglowej

„JSW stawia na działalność innowacyjną, dlatego w ramach naszej grupy kapitałowej została utworzona nowa spółka JSW Innowacje, która będzie poszukiwała rozwiązań i technologii służących poprawie efektywności naszych kopalni i koksowni. Jesteśmy zainteresowani wykorzystywaniem nośników energii w postaci mułów węglowych do produkcji pelletu, przy czym musi się to odbywać w sposób opłacalny i bezpieczny dla środowiska”– mówi Daniel Ozon,  p. o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. „Cieszę się, że IMF - JSW 2017 był nie tylko platformą wymiany myśli naukowej i praktycznych inżynierskich rozwiązań w międzynarodowym gremium, ale stał się także początkiem wielu ważnych przedsięwzięć biznesowych.”

W celu ustalenia możliwości realizacji wspólnej inicjatywy strony zobowiązały się do zweryfikowania kompatybilności technologicznej i technicznej zaangażowanych podmiotów w zakresie możliwości produkcji pelletu w oparciu o połączenie zasobów wszystkich współpracujących ze sobą stron.

Zobacz także: JSW- pierwszy sukces restrukturyzacji górnictwa? [KOMENTARZ]

kn/JSW

Komentarze