Reklama

Elektroenergetyka

Jan Szyszko i komisarz Vella rozmawiali o polityce klimatycznej UE

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska spotkał się z Karmenu Vellą, komisarzem Unii Europejskiej ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa. W agendzie rozmów znalazły się przede wszystkim takie tematy, jak jakość powietrza oraz pochłanianie CO2 przez lasy.

Uczestnicy rozmawiali także o gospodarce o obiegu zamkniętym oraz Naturze 2000. Ze strony Ministerstwa Środowiska w spotkaniu udział wzięli również: sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek, podsekretarz stanu Sławomir Mazurek oraz podsekretarz stanu, Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski. 

„To było owocne spotkanie. Udało się nam poruszyć wiele istotnych tematów z zakresu ochrony środowiska, ważnych zarówno dla nas, jak i dla komisarza Velli” – powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Spotkanie komisarza Velli z kierownictwem Ministerstwa Środowiska odbyło się 21 stycznia. W agendzie wizyty komisarza w Polsce znajduje się także m.in. zwiedzanie projektu Wisła Warszawska dofinansowanego z projektu LIFE+ oraz seminarium z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Zobacz także: Grupa Tauron reorganizuje pion badawczy

Zobacz także: Niemcy zamkną elektrownie węglowe dopiero w 2050 roku

Komentarze