Gaz

Grupa Azoty nowym członkiem Towarowej Giełdy Energii

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Grupa Azoty uzyskała status Członka Giełdy na Rynku Towarów Giełdowych.

"Pojawienie się na parkiecie giełdowym europejskiego lidera branży chemicznej jest dużym wyróżnieniem dla Towarowej Giełdy Energii oraz świadczy o zaufaniu do prowadzonych przez TGE hurtowych rynków gazu i energii elektrycznej" - mówi Piotr Zawistowski, pełniący obowiązki prezesa zarządu TGE.

"Towarowa Giełda Energii jest miejscem gdzie przejrzyste procedury transakcyjne zapewniają kształtowanie się rynkowych cen energii i gazu, surowców niezbędnych dla funkcjonwania Grupy Azoty. Obecność na TGE pozwala nam mieć wpływ na przyszły kształt giełdowego rynku towarowego" – powiedział Tomasz Hinc, wiceprezes Grupy Azoty.

Grupa Azoty działa w branży nawozowo-chemicznej w Europie i jest na drugim miejscu w Unii Europejskiej pod względem produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Od blisko dekady jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, spółce matce TGE i wchodzi w skład indeksów WIG-CHEMIA, WIG30, mWIG 40, WIG oraz WIG-Poland. Grupa Azoty od 2009 r. wchodzi również w skład RESPECT Index, pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu firm przestrzegających zasad odpowiedzialnego biznesu,a także jest członkiem zagranicznych indeksów MSCI Emerging Markets Index, FTSE Emerging Markets Index oraz FTSE4Good Emerging Index. To pierwsza środkowoeuropejska firma, która w 2015 r. znalazła się na liście 40 najbardziej wpływowych podmiotów światowego rynku chemicznego.

Zobacz także: Grupa Azoty testuje możliwość transportu nawozów Odrą

jw/materiały prasowe

Komentarze