Reklama

Górnictwo

Z udziałem wicepremiera rozpoczęło się spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Z udziałem wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina rozpoczęło się w piątek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa.

Zespół do spraw transformacji górnictwa ma za zadanie wypracowanie szerokiego konsensusu społecznego dla koniecznych zmian w sektorze wydobywczym węgla kamiennego. Taki plan, z uwzględnieniem uwarunkowań sektora energetycznego, ma być opracowany do końca września. 

"Obyśmy po tym spotkaniu zrobili wreszcie krok do przodu" – powiedział dziennikarzom zmierzający na spotkanie przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz. Wyraził nadzieję, że rząd przedstawi koncepcję miksu energetycznego w Polsce. 

Poprzednie spotkanie zespołu, któremu przewodniczył wicepremier Sasin, odbyło się 11 sierpnia w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Uczestniczyli w nim - obok 12 związkowców - także m.in. minister klimatu Michał Kurtyka oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Byli też eksperci i szefowie dwóch spółek węglowych. Kolejne, planowane na 18 sierpnia w Katowicach, odwołano z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z uczestników warszawskiego spotkania. 

Po ostatnim spotkaniu w Warszawie związkowcy podkreślali, że jego zadaniem powinno być nie tylko wypracowanie programu dla sektora górniczego, ale stworzenie zasad jego transformacji w korelacji z transformacją polskiej energetyki. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama