Reklama

Górnictwo

Wydobycie węgla w Chinach bliskie rekordu

Fot. Beyond Coal & Gas Image Library / Max Phillips (Jeremy Buckingham MLC)
Fot. Beyond Coal & Gas Image Library / Max Phillips (Jeremy Buckingham MLC)

Dzienne wydobycie węgla w Chinach osiągnęło w środę poziom 11,2 mln ton, czyli ok. 1 mln t więcej niż na początku października. To poziom bliski rekordu - podaje Reuters.

Z danych Narodowej Komisji Rozwoju i Reform wynika, że zapasy węgla w chińskich elektrowniach przekroczyły w środę 112 mln ton - to aż 31 mln t więcej niż pod koniec września.

Reklama
Reklama

Zadeklarowano również, że dzięki wdrażanym rozwiązaniom oraz zakończeniu remontów, dzienna produkcja węgla w Chinach będzie nadal rosnąć i może przekroczyć 12 milionów ton.

Reuters zauważa, że największa tamtejsza firma wydobywcza, China Energy Group, „wyprodukowała” w październiku 50,64 mln ton surowca - to o 9,1% więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. Tylko w ciagu pierwszych dni listopada jej dzienne wydobycie wyniosło ok. 1,77 mln t - bijąc rekord.

Na początku października Chińscy urzędnicy nakazali dwóm najważniejszym regionom węglowym w kraju podjęcie natychmiastowych działań w kierunku zwiększenia zdolności produkcyjnych. Mowa tu o niebagatelnych wolumenach, bo aż 160 mln ton. 

Źródła agencji nie wiedzą jak długo zostanie utrzymany swoisty „stan nadzwyczajny” w chińskich kopalniach. Sytuacja jest uzależniona od dalszego biegu wydarzeń na światowych rynkach. Szacuje się, że okres zwiększonej „produkcji” potrwa co najmniej do końca roku.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Sprzedawca nerek

  Kiedy Wielka Greta się tam wybierze z pielgrzymką?

  1. wiarus

   Nigdy @sprzedawca. Wbrew pozorom Chińczycy nie są oszołomami i nie dyskutują z "nawiedzonymi" małolatami.

 2. Kowalskiadam154

  Ważne że UE zmniejszy :)))

Reklama