Wsparcie dla służby granicznej i wojska od KGHM

10 listopada 2021, 11:12
wsparcie_dla_sluzy_granicznej_i_wojska_od_kghm_2_
Fot. Materiały prasowe KGHM
Energetyka24
Energetyka24

KGHM Polska Miedź S.A. wspiera służbę graniczną i wojsko polskie, którzy bronią polskich granic – do mundurowych przekazana została m.in. termoaktywna odzież, powerbanki, latarki, ogrzewacze do rąk i artykuły spożywcze.

 Dziś bardzo ważne jest wsparcie dla tych, którzy dzielnie bronią naszych granic - jako KGHM od trzech tygodni przekazujemy dla Straży Granicznej i Wojska Polskiego bluzy termiczne, latarki, ogrzewacze do rąk, bieliznę termoaktywną czy powerbanki. Dziękujemy za Wasze poświęcenie! – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W ten sposób KGHM odpowiada na apel Wicepremiera Jacka Sasina, który zaapelował o solidarność i pomoc dla stacjonujących na granicy z Białorusią funkcjonariuszy.

Wsparciem KGHM objęta została 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Funkcjonariusze straży granicznej otrzymali kilka tysięcy ogrzewaczy do rąk, kubki termiczne, powerbanki, latarki, artykuły spożywcze, ale też bieliznę i bluzy termoaktywne.

KGHM bardzo aktywnie włącza się w akcje pomocowe w skali całego kraju. Od początku pandemii firma wspiera działania rządu m.in. przygotowując dwa szpitale tymczasowe na Dolnym Śląsku czy przekazując środki sanitarne do placówek medycznych, instytucji samorządowych i domów pomocy społecznej. Miedziowa spółka pomagała osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Na bieżąco, poprzez Fundację KGHM dotujemy organizacje pozarządowe działające na rzecz lokalnych społeczności.

KGHM/Mat. prasowe

Reklama
Reklama
Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
ad vocem
środa, 10 listopada 2021, 15:40

Tego by nie było, gdyby poprzedniemu rządowi (Tusk i spółka) udało się sprzedać naszym "przyjaciołom" za symboliczną kwotę 1-2 lat dochodu - takie to były wówczas interesy. PS. Musimy jednocześnie pilnować tej polskiej "perełki" naszego przemysłu - kontrolować akcje tej spółki na giełdzie tak, aby nie została przejęta przez naszego "przyjaciela" ze wschodu.

Tweets Energetyka24