Reklama

Wiadomości

Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom Radomia

Autor. Canva

Radom podpisał umowę z Polską Grupą Górniczą na dostawę węgla dla mieszkańców. Do wtorku do urzędu miejskiego wpłynęło 1700 wniosków o zakup preferencyjny tego surowca - poinformował PAP Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego magistratu.

Reklama

Węgiel ma być sprzedawany na warunkach preferencyjnych, określonych w ustawie. Cena za tonę nie może przekroczyć 2 tys. zł. Zakupu będą mogły dokonać wyłącznie osoby, które w Urzędzie Miejskim złożyły stosowne wnioski i zostały one pozytywnie zweryfikowane.

Reklama

"Do tej pory do urzędu wpłynęło 1700 wniosków" – powiedział Kalinowski. Magistrat nadal przyjmuje dokumenty; można je składać osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca albo elektronicznie poprzez ePUAP.

Czytaj też

Zgodnie z obowiązującą od 3 listopada ustawą węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować osoby uprawnione do dodatku węglowego. W Radomiu mieszkańcy złożyli dotychczas ponad 11 tys. wniosków o dodatek węglowy. Na tej podstawie można szacować, ile osób może być zainteresowanych zakupem preferencyjnym węgla.

Reklama

Radom czeka teraz na dostawę pierwszej partii węgla. "Mamy zapewnienie, że będzie on pochodził z polskich kopalń. Kiedy transport dotrze do Radomia, poinformujemy, gdzie węgiel będzie sprzedawany i jaka będzie obowiązywała cena" - powiedział Kalinowski.

Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku.

W Radomiu dystrybucją węgla mają zajmować się dwie spółki komunalne: Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec i Wodociągi Miejskie.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama