Reklama

Wiadomości

Ceny miedzi spadają po słabszych danych makro z Chin

Fot. Reuters
Fot. Reuters

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje po publikacji słabszych danych makro w Chinach. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej wobec 9.720,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex miedź zyskuje jednak 0,32 proc. i jest po 4,4345 USD za funt.

W Chinach PKB w IV kw. 2021 r. spowolnił do +4,0 proc., po wzroście w III kw. o 4,9 proc., ponieważ chińska gospodarka zmagała się m.in. z niedoborami energii elektrycznej, niewypłacalnością wielu firm deweloperskich i powtarzającymi się falami zachorowań na Covid-19.

Chociaż chińskie władze podjęły działania aby, m.in. złagodzić niektóre ograniczenia dotyczące finansowania na rynku nieruchomości, to nie ma to jeszcze odzwierciedlenia w liczbach.

Czytaj też

Analitycy wskazują, że chiński sektor nieruchomości nadal wysyła na rynki "niedźwiedzie" sygnały, a rynkowe nastroje stają się coraz bardziej pesymistyczne.

Ludowy Bank Chin obniżył w poniedziałek stopę procentowa 1-rocznych kredytów MLF do 2,85 proc. z 2,95 proc., aby wesprzeć słabnącą aktywność gospodarczą.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie straciła 239 USD i była wyceniana po 9.720 USD za tonę.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama