Reklama

Górnictwo

Siemens zaangażowany w budowę kopalni węgla pomimo protestów Grety Thunberg

Fot. UN Photo /Cia Pak
Fot. UN Photo /Cia Pak

Niemiecka spółka Siemens zapowiedziała, że będzie kontynuować współpracę przy budowie australijskiej kopalni węgla Adani. Decyzja zapadła pomimo protestów aktywistów klimatycznych, w tym Grety Thunberg.

Jak donosi The Guardian, Siemens nie wycofał się z wartego 30 milionów dolarów kontraktu na dostawy sprzętu kolejowego dla potrzeb nowej kopalni węgla Adani w Australii. „Choć mam wiele zrozumienia dla spraw środowiskowych, to muszę balansować różnymi interesami różnych udziałowców, tak długo, jak mają oni prawną legitymację do tego, co robią” - miał powiedzieć cytowany przez Guardiana prezes Siemensa Joe Kaeser.

Zaangażowanie niemieckiej firmy w budowę nowej australijskiej kopalni krytykowali rozmaici działacze klimatyczni, w tym m.in. Greta Thunberg. Szwedzka aktywistka twierdziła, że Siemens ma możliwość „zatrzymać, opóźnić lub co najmniej przerwać” powstawanie kopalni. Swój wpis na portalu Twitter opatrzyła hashtagiem #StopAdani.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że budowa nowej australijskiej kopalni węgla ma miejsce równolegle z poważnymi pożarami, jakie nękają ten kontynent, a na które wpłynęły zmiany klimatu.

Reklama

Komentarze

    Reklama