Reklama

Górnictwo

Sasin: polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość

Fot. Facebook / Jacek.Sasin.1
Fot. Facebook / Jacek.Sasin.1

Polski węgiel i górnictwo mają przyszłość; nie musimy dziś mówić, że to gałąź gospodarki, która ma nieuchronnie zmierzać do końca - mówił w środę minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas uroczystości barbórkowych w lubelskiej Bogdance

"Nie przyjmujemy do wiadomości, (...) że czas węgla minął, że musimy dziś w Europie całkowicie odejść od gospodarki węglowej" - powiedział Sasin.

Wskazał, że Polska jest krajem, który dba o swoje bezpieczeństwo energetyczne. "Dzisiaj to bezpieczeństwo energetyczne jest oparte o węgiel" - mówił. Dodał, że nie mamy obecnie we własnych zasobach innych, realnych źródeł energii, które pozwolą nam wytwarzać odpowiednią ilość energii dla gospodarstw domowych i przemysłu. Zastrzegł jednak, że Polska nie odrzuca pójścia w stronę odnawialnych źródeł energii.

Sasin podkreślił, że polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość i dodał, że można myśleć z optymizmem o tym, że "górnictwo będzie nadal niezwykle ważną częścią polskiej gospodarki".

Szef resortu aktywów państwowych przypomniał, że rząd planuje rozwój Lubelskiego Zagłębia Węglowego. "Mamy wielką nadzieję, że powstanie (w regionie chełmskim - PAP) kolejna kopalnia i Lubelskie Zagłębie Węglowe będzie się rozwijać" - mówił.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama