Reklama

Górnictwo

Nieznaczny wzrost cen miedzi na LME

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie rosną. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej wobec 9.553,00 USD za tonę notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,34 proc. do 4,3880 USD za funt. Inwestorzy czekają na dane o inflacji w USA w październiku, które zostaną opublikowane o 14.30 - mogą mieć one duże znaczenie dla dalszych działań banku centralnego w USA.

Dane o inflacji podali już Chińczycy - ceny konsumpcyjne wzrosły w październiku o 1,5 proc. rdr - podali statystycy. Rynek spodziewał się +1,4 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 0,7 proc.

Ceny PPI wzrosły zaś w X rdr o 13,5 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 10,7 proc. To najmocniejszy wzrost tego wskaźnika od 26 lat. Analitycy spodziewali się wzrostu PPI rdr o 12,3 proc. Tymczasem inwestorzy z uwagą śledzą to, co dzieje się na chińskim rynku nieruchomości, gdzie problemy z zadłużeniem firm deweloperskich zagrażają popytowi na metale bazowe.

Analitycy wskazują, że przedłużające się turbulencje w chińskim sektorze nieruchomości tłumią działalność budowlaną. "Sektor nieruchomości boryka się ze słabą sprzedażą i bardziej napiętą sytuacją finansowania, więc nie ma tu zbyt dużej motywacji do przyspieszania prac budowlanych" - ocenia Ban Peng, analityk Maike Futures.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME kosztowała 9.553,00 USD za tonę, niżej o 84 USD. 

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama