Reklama

Górnictwo

Nie będzie protestu górników w Warszawie. Organizator zmienia plany

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zaplanowany na sobotę protest górników w Warszawie nie odbędzie się. Jego organizatorzy odwołali wyjazd, tłumacząc swą decyzję względami bezpieczeństwa epidemicznego.

W sobotę 16 maja w Warszawie miał odbyć się protest górników. Za organizację wydarzenia, która odbywa się za pośrednictwem portalu Facebook, odpowiadała Brać Górnicza, popularny fanpage publikujący materiały dotyczące przemysłu wydobywczego.

Dosłownie w ostatniej chwili, bo w piątek wieczorem, organizator zmienił jednak plany i odwołał wyjazd. Brać Górnicza tłumaczyła, że górę wzięły względy bezpieczeństwa epidemicznego.

„Jak wszyscy dobrze wiemy Śląsk w ciągu ostatniego czasu stał się ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19 (30% zachorowań w skali kraju przypada na Śląsk). Niebezpieczna jest jazda samochodem w grupach po 4-5 osób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby powinniśmy ograniczyć liczbę osób w samochodach co jest niewykonalne. Pomimo tego, że większość z nas jest zdrowa lub przechodzi chorobę bezobjawowo, nie możemy narażać całego kraju na nagły wzrost zachorowań w związku z naszą manifestacją” - napisała Brać na Facebooku.

Górnicy chcieli pojechać do Warszawy z postulatami zmniejszenia opodatkowania branży wydobywczej, prawdziwej restrukturyzacji górnictwa oraz odmrażania polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.

Komentarze