• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Minister Tobiszowski odwołany

Fot.: gov.pl
Fot.: gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Grzegorza Tobiszowskiego ze stanowiska wiceministra energii i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego - poinformowało w czwartek ME. Tobiszowski zdobył mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

Tobiszowski w Ministerstwie Energii, oprócz sektora górnictwa nadzorował także obszar odnawialnych źródeł energii. Jak sam napisał w środę wieczorem na portalu społecznościowym, "dziś już jako były wiceminister energii uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. węgla brunatnego. Miałem przyjemność podziękować za współpracę stronie społecznej, przedstawicielom pracodawców oraz ekspertom biorącym udział w posiedzeniach zespołu".

Ministerstwo Energii oficjalnie podało w czwartek, że premier Morawiecki odwołał wiceministra z dniem 4 czerwca, dziękując mu za pracę w rządzie.


Jak mówił w środę w Kazimierzu Dolnym minister energii Krzysztof Tchórzewski, nadzór nad OZE i sektorem górnictwa przejął on sam, a do decyzji pozostaje jeszcze czy uzupełnienie kierownictwa resortu nastąpi teraz, czy po wyborach.

Źródło:
PAP

Komentarze