Reklama

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie odrobiła część wtorkowych strat

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali w Londynie odrobiła część wtorkowych strat, bo niższe ceny metalu zachęciły inwestorów w Chinach do zwiększenia jego zakupów. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,7 proc. - po 9.374,50 USD za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 1,00 proc. do 4,2935 USD za funt.

Zapasy miedzi na giełdzie metali w Szanghaju spadały przez 7 kolejnych tygodni i obecnie są na najniższym poziomie od lutego. Inwestorzy będą zwracać teraz uwagę na to, czy taka tendencja zostanie utrzymana w nadchodzących miesiącach, kiedy zużycie miedzi zwykle spada podczas letniej przerwy w chińskim sektorze budowlanym.

"Przedłużające się spadki zapasów miedzi na giełdzie metali w Szanghaju wskazują na prężny popyt, ponieważ niższe ceny miedzi zwiększają jej zużycie w sektorze energetycznym" - piszą w nocie analitycy Citic Futures Co. "Obraz makroekonomiczny, w tym ciągły szybki wzrost w europejskim i amerykańskim sektorze produkcyjnym, jest nadal pozytywny dla notowań metali" - dodają.

Reklama / Fot. Karsun Designs / Flickr
Reklama / Fot. Karsun Designs / FlickrCeny miedzi spadły z notowanych w maju rekordów o ponad 10 proc. w reakcji na działania antyiflacyjne chińskich władz i sygnały z Fed o możliwym wcześniejszym, niż oczekiwano, zacieśnianiu polityki pieniężnej i podwyżce stóp procentowych.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź zniżkowała o 199 USD, czyli 2,1 proc., do 9.312,00 USD za tonę.

Źródło:PAP

Komentarze