Reklama

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie drożeje

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Miedź drożeje na giełdzie metali LME w Londynie w reakcji na łagodzenie obostrzeń w gospodarkach na świecie i spadek zapasów metalu. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME zyskuje 1,8 proc. do 5.370,00 USD za tonę, najwyżej od 16 marca - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zwyżkuje o 0,27 proc. do 2,4125 USD za funt.

Wiele rządów na świecie, w tym w USA, wzmaga wysiłki, aby ponownie otworzyć biznes i wznowić bardziej normalne życie społeczne, ponieważ wiele krajów notuje najmniej wypadków śmiertelnych z powodu koronawirusa od marca.

Tymczasem globalne zapasy miedzi zmniejszyły się o ok. 1/4 w ciągu ostatnich 2 miesięcy, bo m.in. chińscy producenci miedzi ograniczają dostawy, a w wielu kopalniach miedzi na świecie doszło do zakłóceń w produkcji - z powodu epidemii koronawirusa wśród górników.

"Malejące zapasy miedzi, przestoje w kopalniach i szybkie ożywanie chińskiego popytu na metale przemysłowe wspierają ceny miedzi w krótkiej perspektywie" - mówi Jia Zheng, trader Shanghai Minghong Investment Management Co.

Na zakończenie czwartkowej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 76 USD do 5.274,00 USD za tonę. W piątek LME była nieczynna - Brytyjczycy świętowali May Day.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama