Reklama

Górnictwo

Miedź na LME i inne metale bazowe wznowiły spadki cen

Fot. Canva
Fot. Canva

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, podobnie jak innych metali przemysłowych, w związku z obawami o spowolnienie w chińskiej gospodarce i wysoką inflację. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej wobec 9.555,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,93 proc. do 4,3525 USD za funt.

Ekonomiści wskazują, że globalny kryzys energetyczny nadal poważnie wpływa na ograniczenie dostaw metali bazowych. Tymczasem w Chinach słabnie tempo ożywienia gospodarczego, pogarsza sie sytuacja sektora nieruchomości, a epidemia Covid-19 zaczęła się nasilać - to podsyca obawy o siłę szerszego wzrostu cen surowców.

Nastoje rynkowych graczy ogólnie pogorszyły się przed spodziewanymi w tym tygodniu decyzjami banków centralnych, w tym amerykańskiej Rezerwy Federalnej, po której oczekuje się ogłoszenia planów ograniczenia skupu obligacji.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 59 USD, i kosztowała 9.555,00 USD za tonę.

Rynki metali przemysłowych ucierpiały w październiku, ponieważ inwestorzy oceniali wpływ chińskiego kryzysu energetycznego zarówno na podaż jak i popyt na metale bazowe. 

Reklama
Reklama

Źródło:PAP

Komentarze