• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź na giełdzie w Londynie kolejny dzień tanieje

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi przed rozpoczęciem w czwartek sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,7 proc. - po 9.295,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,54 proc. do 4,2530 USD za funt.

Inwestorzy na globalnych rynkach czekają na rozpoczęcie w Jaskson Hole dorocznego posiedzenia bankierów centralnych, aby uzyskać wgląd w to, jak amerykańska Rezerwa Federalna zamierza łagodzić bodźce stymulujące gospodarkę podczas kryzysu związanego z pandemią Covid-19.

Na razie na rynkach poglądy są podzielone co do tego, czy szef Fed Jerome Powell, który zabierze głos w piątek, dostarczy wskazówek na temat tego, kiedy i jak Fed ograniczy swoje wsparcie dla gospodarki.

Podczas gdy trwające w USA odbicie gospodarcze i podwyższona inflacja przyczyniają się do rozpoczynania normalizacji polityki monetarnej, to szybko rozprzestrzeniający się szczep Delta koronawirusa grozi wolniejszym tempem ożywienia, niż się niektórzy spodziewali.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 20 USD, czyli 0,2 proc., do 9.356,00 USD za tonę.

Reklama
Reklama
Źródło:
PAP

Komentarze