• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź drożeje po działaniach Chin w celu wsparcia gospodarki

Fot. Unsplash
Fot. Unsplash

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje w reakcji na działania chińskich władz, mających na celu wsparcie chińskiej gospodarki. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej wobec 9.336,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,37 proc. do 4,2940 USD za funt.

Chińskie władze zapewniły o zwiększeniu wsparcia dla krajowej gospodarki i zobowiązały się do dalszych działań, aby utrzymać wzrost gospodarczy na stabilnym poziomie.

Ludowy Bank Chin ma zapewnić bankom krajowym 300 mld juanów taniego finansowania, aby pomóc w oferowaniu większego wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw - podał państwowy nadawca CCTV.

"Informacje o zastrzyku funduszy z Ludowego Banku Chin poprawiły rynkowe nastroje" - mówi Jia Zheng z Shanghai Dongwu Jiuying Investment Management Co.

Popyt na surowce w Chinach, napędzany stymulacyjnymi działaniami rządu, przyczynił się w ciągu ostatniego roku do mocnego ożywienia na rynku surowców, ale inwestorzy oczekują dalszych działań władz w celu ochrony ożywienia w gospodarce.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź straciła 184 USD, czyli 1,9 proc. do 9.336,00 USD za tonę. 

reklama
reklama
Źródło:
PAP

Komentarze