Reklama

Górnictwo

Krzysztof Kuśmierowski wiceprezesem zarządu PGE GiEK ds. operacyjnych

Fot. PGE GiEK
Fot. PGE GiEK

Krzysztof Kuśmierowski został powołany z dniem 22 czerwca 2021 roku na stanowisko wiceprezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ds. operacyjnych.

Rada Nadzorcza podjęła decyzję jednogłośne i przy wsparciu Strony Społecznej. Krzysztof Kuśmierowski od lutego 2020 r. zajmował stanowisko dyrektora Pionu Operacyjnego w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. W jego kompetencjach znajdowały się obszary związane z zarządzaniem procesami inwestycyjnymi i dostawami surowców produkcyjnych, a także handlem, relacjami społecznymi i strategią IT. Od 20 marca 2020 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PGE GiEK.

Reklama
Reklama

Wcześniej pracował w PGE Energia Ciepła i PGNiG Termika, gdzie zarządzał aktywami wytwórczymi i projektami związanymi z rozwojem ciepłownictwa i kogeneracji, przekształceniami i zmianami procesów biznesowych oraz nadzorował obszar inwestycji i remontów, handlu, optymalizacji produkcji i zakupów.

Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z samorządem terytorialnym. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmował się nadzorem menedżerskim, zarządzaniem projektami inwestycyjnymi, restrukturyzacją i przekształceniami.

Krzysztof Kuśmierowski jest absolwentem Inżynierii i Kształtowania Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Menedżerską - Apsley Business School of London na kierunku Executive Master of Business. 

Obecny skład Zarządu PGE GiEK jest następujący:

  • Wioletta Czemiel-Grzybowska - prezes zarządu
  • Zbigniew Fałek - wiceprezes zarządu ds. inwestycji i ICT
  • Norbert Grudzień - wiceprezes zarządu ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem
  • Zbigniew Kasztelewicz - wiceprezes zarządu ds. wydobycia
  • Andrzej Kopertowski - wiceprezes zarządu
  • Krzysztof Kuśmierowski - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych

(PGE GiEK)

Komentarze