• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

KGHM wsparł szpital w Głogowie

Fot. www.kghm.com.pl
Fot. www.kghm.com.pl

Cyfrowy aparat RTG i mammograf z osprzętem służą mieszkańcom Zagłębia Miedziowego – Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansowała zakupy sprzętu dla Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Dziś oficjalnie otwarto nowoczesną placówkę.

- Dobre wyniki pozwalają się dzielić i wspierać lokalne inicjatywy w Zagłębiu Miedziowym. Bezpieczeństwo i zdrowie to dla ludzi sprawy najważniejsze i właśnie takie projekty zyskują przychylność Fundacji. Spółka, w tym specyficznym czasie utrzymuje produkcję i nie zwalnia tempa. Również, jeśli chodzi o projekty społeczne na Dolnym Śląsku – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W latach 2019 - 2020 Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazała Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu ponad 1 mln zł dofinansowania.

- Prawidłowa diagnostyka wpływa na cały proces leczenia, dlatego sprzęt medyczny dobrej jakości jest niezbędny w szpitalach. Wsparcie dla placówki w Głogowie doskonale wpisuje się w misję Fundacji, która działa m.in. dla lokalnych społeczności. Tak powinno wyglądać działanie i tak powinien funkcjonować biznes odpowiedzialny społecznie - mówił Jarosław Twardowski, Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. 

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przeszło gruntowną modernizację. Wieloetapowa inwestycja dobiegła końca i została oddana do użytku. Prace pochłonęły ponad 4 mln zł. Dodatkowo szpital finansowo wsparła Fundacja KGHM. 

Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego i nie tylko skorzystają z nowoczesnego sprzętu medycznego dofinansowanego m.in. przez Fundację KGHM Polska Miedź S.A. W Centrum wykonywanych jest średnio 45 tys. zdjęć rocznie zarówno dla pacjentów szpitala, jak i pacjentów ambulatoryjnych i komercyjnych. Teraz personel ma do dyspozycji cyfrowy aparat RTG i mammograf. (KGHM) 

Komentarze