Reklama

Górnictwo

KGHM Polska Miedź mecenasem Zamku Królewskiego w Warszawie

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

Wystawa Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku inauguruje mecenat, którym KGHM Polska Miedź S.A. objęła Zamek Królewski w Warszawie. To pierwsza w historii polskiego muzealnictwa ekspozycja niemal 500 dzieł ze zbiorów rodzimych i zagranicznych, dokumentujących najwyższy kunszt jubilerski. Symbolicznie wpisuje się w ideę dbałości koncernu o pielęgnowanie wartości historycznych i dziedzictwa kulturowego.

Jak informuje KGHM, mecenat objęty został przez miedziowy koncern w szczególnym dla muzeum czasie. W 2019 roku Zamek Królewski w Warszawie obchodzi 400-lecie ukończenia przebudowy podjętej na zlecenie króla Zygmunta III Wazy. By uczcić tę rocznicę, dyrekcja Zamku przy wsparciu finansowym KGHM Polska Miedź S.A. przygotowała bogaty program wydarzeń artystycznych, historycznych i naukowych

O znaczeniu współpracy z Zamkiem Królewskim mówił Marcin Chludziński, prezes KGHM. "Każda wspólnota narodowa potrzebuje określonego miejsca-symbolu tradycji i kultury. Takim miejscem jest bez wątpienia Zamek Królewski w Warszawie (…). Jestem ogromnie dumny, że możemy rozpocząć współpracę (…). Czujemy, że to nasz obowiązek" - podkreślał.

"Liczę na wiele ciekawych inicjatyw, bardzo dziękuję za to, że zostaliśmy zaproszeni do tej współpracy. Jestem pewien, że wspólnie niejednokrotnie zaskoczymy wszystkich odwiedzających Zamek Królewski" - dodał Chludziński.

Reklama

Komentarze

    Reklama