• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Jaki o decyzji TSUE ws. Kopalni Turów: To ogromny skandal, jesteśmy jak kolonia

Autorstwa Anna Uciechowska - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid1157585
Autorstwa Anna Uciechowska - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid1157585

To orzeczenie to tak ogromny skandal, że nie powinno pozostawać bez reakcji - stwierdził Patryk Jaki, komentując decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie wstrzymania wydobycia węgla w kopalni Turów.

W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Zakaz ma trwać do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

Do decyzji TSUE odniósł się europoseł i polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki. „To orzeczenie to tak ogromny skandal, że nie powinno pozostawać bez rekacji. TSUE kolejny raz samozwańczo zabrał sobie polskie uprawnienia. Za chwile się okaże, że Polacy w ogóle nie mogą się rządzić we własnym kraju. Kolonia, której wydaje się polecenia”- napisał Jaki.

„To teraz jeszcze niech TSUE wyłączy nam Bełchatów i Opole, nie mamy jeszcze atomu, więc zostanie tylko NS2. Ciekawe kiedy szerokie polskie elity się obudzą i zauważa, że to już dawno nie jest spór czy jesteś za czy przeciw UE - tylko dyskusja o czymś znacznie ważniejszym” - dodał europoseł.

Komentarze