Czesi wystosowali propozycję ws. Turowa

12 listopada 2021, 13:14
960px-Turow-powerstation
Fot. PGE
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Strona polska otrzymała od Czechów propozycję treści jednego ze spornych artykułów w sprawie Turowa; analizujemy ją i będziemy o tym rozmawiać z naszymi czeskimi partnerami w najbliższych dniach - poinformował w piątek PAP rzecznik resortu klimatu i środowiska Aleksander Brzózka.

"Otrzymaliśmy w środę propozycję treści jednego ze spornych artykułów od Republiki Czeskiej, którą analizujemy i będziemy o tym rozmawiać w najbliższych dniach z naszymi czeskimi partnerami" - przekazał Brzózka.

Rzecznik resortu podkreślił, że w tym momencie nie chciałby mówić o szczegółach tych rozwiązań. "Umówiliśmy się z czeskim rządem, że na tym etapie rozmów chcemy rozmawiać bezpośrednio pomiędzy nami, a nie przez media" - dodał.

W poniedziałek Brzózka poinformował PAP, że strona czeska pracuje nad swoją propozycją spornego artykułu umowy w sprawie kopalni Turów i odpowiedzi na naszą propozycję.

W zeszły piątek po wznowieniu rozmów z Czechami ws. Turowa w Pradze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przekazała dziennikarzom, że do zawarcia porozumienia potrzebny jest jeszcze czas. Brzózka mówił w poniedziałek PAP, że od tamtego spotkania ministerstwo jest w stałym kontakcie ze stroną czeską ws. Turowa.

Ubiegłotygodniowe spotkanie było 18. turą rokowań ws. Turowa, które trwają od czerwca tego roku. 30 września rozmowy zostały przerwane, po tym jak - według informacji strony czeskiej - nie porozumiano się w kwestii czasu obowiązywania umowy międzyrządowej. Polska strona przekazywała z kolei, że nie chciała się zgodzić na brak możliwości jej wypowiedzenia.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Niuniu
sobota, 13 listopada 2021, 04:43

A można wiedzieć co tym razem jest przedmiotem sporu? I czy teraz czekamy na dobrą wolę polskich negocjatorów?

Oplot
sobota, 13 listopada 2021, 17:12

Jest napisane, że nie chcą niczego zdradzać.

Tweets Energetyka24