Górnictwo

Ceny miedzi w Londynie spadają - rynek obawia się pandemii

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Notowania miedzi i innych metali bazowych na giełdzie metali LME w Londynie spadają z najwyższych poziomów od 16 miesięcy. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME tanieje o 1,0 proc. do 6.618,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 1,45 proc. do 2,9940 USD za funt.

Analitycy wskazują, że opublikowany w środę protokół z lipcowego posiedzenia Fed ostudził entuzjazm wśród rynkowych graczy.

Niepewność związana z gospodarczymi skutkami pandemii Covid-19 jest niezwykle wysoka – wynika z "minutek" Rezerwy Federalnej.

"Członkowie Fed nadal obserwują, że niepewność związana z ekonomicznymi skutkami pandemii jest niezwykle wysoka, a niezwykły charakter wstrząsu związanego z pandemią sprawia, że oceny tego, jak gospodarka może ewaluować w przyszłości są trudniejsze niż zwykle” - napisano w protokole po posiedzeniu 29 lipca. 

Fed wskazał również, że niepewność związana z perspektywami gospodarczymi pozostaje bardzo podwyższona, a ścieżka rozwoju gospodarczego w dużym stopniu zależy od przebiegu pandemii koronawirusa i reakcji sektora publicznego na nią. 

"Notowania miedzi na giełdach metali tracą impet wzrostowy po tym, jak protokół z posiedzenie Fed ostudził optymizm inwestorów co do prognoz dla gospodarki w II połowie roku i był bardziej +jastrzębi+ niż się tego spodziewano na rynku" - piszą w nocie analitycy Shanghai Metals Market. 

"Również spadki indeksów na giełdach akcji w Chinach i USA wpływają negatywnie na ceny miedzi" - dodają.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 118 USD do 6.685,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:
PAP

Komentarze