• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Ceny miedzi rosną po pozytywnych danych makro z Chin

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie rosną w reakcji na pozytywne dane makro z Chin i w nadziei na przyjęcie planu stymulowania gospodarki USA. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,5 proc. - po 6.574,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,35 proc. do 2,9800 USD za funt.

W Chinach podano, że zyski przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły w sierpniu o 19,1 proc. rdr, po wzroście w lipcu o 19,6 proc.

To już czwarty z kolei miesiąc wzrostu tego wskaźnika - odzwierciedla to postępujące ożywienie w chińskiej produkcji przemysłu.

Inwestorzy liczą tymczasem na przyjęcie w USA planu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu - Nancy Pelosi - powiedziała, że jest szansa na dojście do porozumienia z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem w sprawie pakietu pomocy dla gospodarki.

"Ceny metali rosną po zwyżkach cen akcji po tym, jak USA ponownie wskazały na nadzieje zawarcia umowy dotyczącej stymulowania gospodarki" - mówi Jia Zheng, analityk Goldtrust Futures Co.

Analitycy wskazują, że Demokraci i Republikanie powinni przyspieszyć prace, jeśli chcą zawrzeć porozumienie w tej sprawie przed wyborami prezydenckimi w USA 3 listopada.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 22 USD do 6.545,00 USD za tonę. 

Źródło:
PAP

Komentarze