• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Cena miedzi na LME w Londynie rośnie - inwestorzy doceniają znoszenie ograniczeń

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną. Inwestorzy bardziej zwracają uwagę na znoszenie lockdownów w wielu gospodarkach niż na odnowienie epidemii koronawirusa w niektórych rejonach świata. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME zwyżkuje o 0,3 proc. do 5.784,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Wcześniej metal taniał na LME o 0,3 proc. 

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,10 proc. do 2,6115 USD za funt. 

Inwestorzy liczą na wzrost popytu na metale przemysłowe, w tym miedź, na świecie, bo znoszone są kolejne blokady w gospodarkach.

W Chinach rząd zasygnalizował, że bank centralny podejmie działania, aby zwiększyć płynność na rynkach. Chińskie banki mają mieć obniżone limity pieniędzy, które muszą zachować w swoich rezerwach. 

Równocześnie jednak chińskie władze nasilają działania, które mają powstrzymać drugą falę epidemii koronawirusa. W związku z tym m.in. odwołano 1,5 tysiąca krajowych lotów z lotnisk Pekinu po pojawieniu się nowej fali zachorowań w stolicy Chin.

Zaostrzono też restrykcje przemieszczania się, by zapobiec nawrotowi epidemii w kraju. Zamknięto szkoły i przedszkola, wprowadzono skrupulatne kontrole w części osiedli mieszkaniowych. Działalność wstrzymała również część restauracji, barów i klubów nocnych. 

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 42 USD do 5.770,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:
PAP

Komentarze