Reklama

Gaz

Gazprom przygotowuje się do spadków cen ropy

W poniedziałek Oleg Aksjutin, członek zarządu Gazpromu, ogłosił, że koncern przygotuje specjalną strategię mającą na celu dostosowanie do światowych trendów na rynku gazu i ropy naftowej. Rozważane są scenariusze, w których ceny „czarnego złota” spadają do poziomu 20-25$.

„W przypadku dalszego pogarszania się sytuacji spółki w związku z niskimi cenami gazu i ropy naftowej koncern będzie dostosowywał się do nowych realiów gospodarczych” – powiedział członek zarządu Gazpromu. 

Projekt budżetu spółki przewiduje cenę baryłki ropy na poziomie 35 $. Koncern spodziewa się jednak, że w skutek kryzysu spadnie ona do 20-25 $.  

„Pierwotnie przewidywaliśmy cenę na poziomie 50 $ za baryłkę. W skutek prognoz większości analityków zmniejszyliśmy ją do 35 $. Teraz pracujemy nad scenariuszami, w których osiągnie ona 25 a nawet 20

rdquo; – powiedział wicedyrektor działu finansowego Gazpromu Igor Szatałow. „W ubiegłym roku, z powodu niskiej ceny ropy, musieliśmy odroczyć lub wstrzymać realizację wielu projektów o łącznym koszcie 20 mld
rdquo; – dodał Szatałow.

Zobacz także: Orlen rozwija poszukiwania węglowodorów w Polsce

Zobacz także: Rosyjsko-austriackie rozmowy o Nord Stream II

Reklama

Komentarze

    Reklama