Reklama

Gaz

Więcej LNG z USA w Polsce. "Energetyka to specjalny filar przyjaźni polsko-amerykańskiej"

Autor. Energetyka24

Pracujemy nad wieloma projektami w zakresie energetyki. To jest specjalny filar przyjaźni polsko-amerykańskiej – powiedział w środę ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński podczas konferencji dot. podpisania umowy na dostawy gazu między PKN Orlen i amerykańską Semprą.

Reklama

W środę na konferencji prasowej PKN Orlen i amerykańska Sempra podpisały 20-letnią umowę na dostawę 1 mln ton LNG rocznie.

Reklama

„Cieszę się, że mogę tutaj być z powodu tej ważnej okazji – że Sempra i PKN Orlen, dwie ważne marki, współpracują razem w ważnej branży" – powiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński.

Dyplomata zwrócił uwagę, że współpraca między USA a Polską obejmuje więcej projektów energetycznych.

Reklama

„Pracujemy nad wieloma projektami w zakresie energetyki. To jest specjalny filar przyjaźni polsko-amerykańskiej" – dodał Brzeziński.

Czytaj też

Podziękował prezesowi PKN Orlen Danielowi Obajtkowi za współpracę z amerykańskimi firmami w zakresie energetyki. Przypomniał, że obejmuje ona nie tylko gaz, ale także małe reaktory jądrowe.

„Bezpieczeństwo energetyczne jest bezpieczeństwem narodowym, Polska musi mieć zapewniony dostęp do paliwa, które umożliwia rozwój gospodarki" – stwierdził amerykański ambasador.

Zapewnił, że USA są najsilniejszym partnerem Polski, jeśli idzie o bezpieczeństwo energetyczne. Dodał, że wspieranie bezpieczeństwa „naszych przyjaciół i sojuszników to odpowiedzialność, którą traktujemy poważnie".

Reklama

Komentarze

    Reklama