Reklama

Gaz

Wiceminister energii: 90% Polaków popiera Baltic Pipe

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Energii wiceminister Michał Kurtyka zaprezentował i skomentował wyniki badań sondażowych, w których próbę 1000 Polaków firma GFK Polonia zapytała o bezpieczeństwo energetyczne kraju w aspekcie gazowym.

„Wyniki badań społecznych pokazują, że działania rządu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego są zgodne z oczekiwaniami obywateli. Ten mandat pozwala nam działać na forum międzynarodowym” - stwierdził Kurtyka.

„98% Polaków uważa, że problematyka bezpieczeństwa energetycznego jest istotna. 93% z nich twierdzi, że kluczowa jest dywersyfikacja. Rząd podchodzi do tego poważnie. Pracujemy nad uruchomieniem Bramy Północnej tj. połączonych dostaw z terminalu LNG i nowego gazociągu Baltic Pipe” - dodał wiceminister energii.

„90% badanych zgadza się, że budowa Baltic Pipe, gazociągu którym popłynie gaz z Norwegii wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo Polski” - poinformował polityk.

„Brama Północna to niejedyne działania rządu. Prowadzimy też rozbudowę połączeń transgranicznych. Nasza strategia dywersyfikacji jest korzystna również w kontekście regionalnym. Wierzymy, że Europa Środkowa może być beneficjentem światowej rewolucji LNG. Do 2025 roku rynek LNG wzrośnie o 30%” - stwierdził Kurtyka.

„Ważnym elementem bezpieczeństwa dostaw jest dla nas stabilność Norwegii. Chcemy być częścią jej rynku bez pośredników europejskich”- skonkludował wiceminister energii.

Reklama

Komentarze

    Reklama