Reklama

Wiadomości

Wystąpienie Scholza ws. ulg dla ubogich energetycznie zagłuszone. Krzyczano „zdrajca narodu”

Autor. Twitter Olaf Scholz

Podczas spotkania z obywatelami w Neuruppin, na którym ponowił obietnicę wprowadzenia dalszych ulg m. in. dla ubogich energetycznie, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i został zakrzyczany przez uczestników antyrządowego protestu.

Reklama

Podczas spotkania z obywatelami w Neuruppin, na którym ponowił obietnicę wprowadzenia dalszych ulg dla obywateli, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i został zakrzyczany przez uczestników antyrządowego protestu - pisze portal dziennika "Berliner Zeitung". Demonstranci krzyczeli: "zdrajca narodu", "kłamca" i "spadaj". Zdaniem komentatorów może to być przedsmak zapowiadanych na jesień masowych protestów antyrządowych.

Reklama

Około 300 protestujących przybyło w środę wieczorem w pobliże terenu spotkania i zaczęło zakłócać przebieg spotkania.

"Polityk SPD mimo to nie przerwał wystąpienia, choć przez gwizdy i skandowanie trudno go było zrozumieć" - podała gazeta.

Reklama

Czytaj też

W ostatnich dniach w Niemczech pojawiły się spekulacje na temat możliwych masowych protestów przeciwko polityce rządu, które miałyby odbyć się jesienią. Demonstracje chce organizować m.in. postkomunistyczna partia Lewica, mobilizacja trwa także na prawicy. W Neuruppin do protestu wzywały zarówno Lewica, jak i prawicowo-populistyczna AfD.

Scholz na spotkaniu powtórzył zapowiedź, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny pakiet działań, które mają ulżyć obywatelom, borykającym się z inflacją i wysokimi kosztami energii.

JW/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama