Reklama

Wiadomości

UE i Japonia zacieśniają współpracę w dziedzinie wodoru

Autor. Twitter / @KadriSimson

UE i Japonia podpisały w piątek porozumienie w dziedzinie stymulowaniu innowacji i rozwoju międzynarodowego rynku wodoru. Unia i Japonia zobowiązały się dokładać starań, by produkcja, transport, magazynowanie, dystrybucja i wykorzystanie odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru oraz handel tym surowcem były zrównoważone i opłacalne.

Reklama

"Dzisiejsze porozumienie potwierdza zaangażowanie UE i Japonii na rzecz współpracy w dziedzinie wodoru, który ma kluczowe znaczenie zarówno dla naszych celów klimatycznych, jak i bezpieczeństwa energetycznego. To porozumienie o współpracy stanowi ważny krok w kierunku pogłębienia współpracy UE z Japonią w dziedzinie energii, która opiera się na wspólnych wartościach i interesach. Z niecierpliwością oczekuję pierwszych konkretnych wyników tej współpracy w nadchodzących miesiącach i latach" - oświadczyła komisarz UE ds. energii Kadri Simson.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Współpraca ma przyczynić się do ustanowienia opartego na zasadach i przejrzystego światowego rynku wodoru, bez zakłóceń w handlu i inwestycjach. Porozumienie o współpracy zostało podpisane w Tokio przez Kadri Simson oraz japońskiego ministra gospodarki, handlu i przemysłu Yasutoshi Nishimurę.

Obie strony zobowiązały się już do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama