Reklama

Wiadomości

Tańczyła z Putinem, teraz uciekła z kraju. Austriacka minister bała się o swoje życie

Fot. Bundesministerium für europäische und internationale Angelegenheiten / Flickr

Była austriacka minister spraw zagranicznych Karin Kneissl wyemigrowała z Austrii. Powodem były groźby śmierci. Polityk, znana ze swojego tańca z Władimirem Putinem, została w 2021 roku powołana do rady dyrektorów rosyjskiego koncernu Rosnieft.

Reklama

Jak podaje The Washington Post, była austriacka minister spraw zagranicznych Karin Kneissl wyemigrowała z Austrii ze względu na groźby pozbawienia życia, które otrzymywała. Z tego samego powodu polityk nie udzielała żadnych wywiadów.

Reklama

Kneissl zasłynęła zaproszeniem na swój ślub prezydenta Rosji Władimira Putina. Ich wspólny taniec przykuł uwagę obecnych na uroczystości fotoreporterów - zdjęcia austriackiej minister kłaniającej się Putinowi obiegły świat i stały się symbolem prorosyjskiego nastawienia części europejskich elit politycznych.

Czytaj też

Relacje Kneissl z Putinem sprawiły, że nikogo nie zaskoczył fakt, iż austriacka polityk, po zakończeniu swojej kariery publicznej, została w 2021 roku powołana do rady dyrektorów rosyjskiego koncernu Rosnieft. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadał inny prominentny europejski polityk - Gerhard Schröder.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama