Reklama

Wiadomości

PGNiG podpisało nowe umowy gazowe z Azotami warte 13,4 mld złotych

Fot. www.grupaazoty.com

PGNiG zawarło aneksy z pięcioma spółkami Grupy Azoty na sprzedaż gazu, których szacunkowa wartość wynosi 13,4 mld zł - poinformowała w czwartek spółka gazowa. Dodano, że w wyniku umów PGNiG będzie strategicznym dostawcą gazu do spółek Grupy do końca września 2023 r.

Reklama

PGNiG przekazało, że 7 lipca zawarło aneksy z pięcioma spółkami Grupy Azoty - Grupa Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie, Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy", Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police", Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn oraz Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" do umowy ramowej sprzedaży gazu z 13 kwietnia 2016 roku.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"W wyniku zawarcia aneksów PGNiG pozostanie strategicznym dostawcą paliwa gazowego do wyżej wymienionych spółek z Grupy Azoty do 30 września 2023 roku" - poinformowano.

Dodano, że całkowita wartość aneksów w odniesieniu do okresu przedłużenia kontraktów indywidualnych szacowana jest na kwotę 13,4 mld zł. Wskazano, że podstawą kalkulacji formuły cenowej w zawartych kontraktach indywidualnych są rynkowe wartości indeksów cen gazu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama