Reklama

Wiadomości

Koniec zwyżek cen ropy w USA

flaga usa
Autor. www.rawpixel.com/CC0

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają po serii 3-dniowych zwyżek, łącznie o 1,5 proc. - podają maklerzy.

Reklama

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na X kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 79,99 USD, niżej o 0,14 proc.

Reklama

Ropa Brent na ICE w dostawach na X wyceniana jest po 84,38 USD za baryłkę, niżej o 0,05 proc.

Inwestorzy czekają na serię wskazówek na temat perspektyw popytu na ropę w USA i Chinach, które zużywają najwięcej ropy na świecie.

Reklama

Czytaj też

Największa chińska rafineria - Sinopec - podała, że popyt na ropę w Chinach w II połowie roku będzie rósł w wolniejszym tempie niż było to w pierwszych 6 miesiącach 2023 roku.

Z kolei w USA są oczekiwania, że amerykańska Rezerwa Federalna nie zakończyła jeszcze swojego cyklu agresywnego zacieśniania kosztu pieniądza, aby stłumić wysoką inflację, a to oznacza, że schłodzona gospodarka może potrzebować mniej paliw.

Czytaj też

Na razie gracze rynkowi oceniają perspektywę popytu na ropę na świecie w sytuacji zmniejszającej się podaży surowca z krajów OPEC+, w tym z Arabii Saudyjskiej i Rosji,

Na rynkach pojawiają się jednak spekulacje, że ropy na rynkach może przybyć, gdyby USA złagodziły swoje sankcje wobec Wenezueli i Iranu, a to poskutkowałoby większymi dostawami ropy z tych krajów. Więcej ropy może też popłynąć z Iraku przez turecki terminal Ceyhan. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama