Reklama

Wiadomości

Inwestycja PSG pomoże ograniczyć smog w kolejnym regionie Małopolski

Autor. PSG

Polska Spółka Gazownictwa zakończyła pierwszy etap gazyfikacji Białka – Skawica – Zawoja. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy gmin Maków Podhalański i Zawoja jeszcze w tym roku będą mogli oddychać czystszym powietrzem. W wydarzeniu kończącym ten etap budowy uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita i członek zarządu PSG ds. rozwoju i inwestycji Ireneusz Krupa.

Reklama

„Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa za to, że realizuje swoje inwestycje i podnosi poziom życia mieszkańców nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach, jak tu w Skawicy czy Białce. Efekty tego widoczne są gołym okiem. Stopień gazyfikacji województwa małopolskiego wynosi już blisko 96 proc., a bez dostępu do błękitnego paliwa pozostaje już tylko pięć gmin” – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Reklama

W ramach zakończonego etapu inwestycji Polska Spółka Gazownictwa wybudowała blisko 19 km sieci, zapewniając dostęp do gazu mieszkańcom Białki i Skawicy. W celu uruchomienia dostaw gazu dla nowych klientów w możliwie jak najkrótszym czasie, nowo wybudowana sieć gazowa została zasilona z mobilnej stacji CNG.

Czytaj też

„Ta inwestycja pokazuje, że Polska Spółka Gazownictwa jest firmą działająca sprawnie i skutecznie, która realizuje nie tylko łatwe zadania, ale podejmuje się wykonania także tych bardziej wymagających. Biorąc pod uwagę geologię czy specyfikę terenu realizacja inwestycji w takim miejscu jest znacznie trudniejsza. Dlatego chcę bardzo podziękować zarówno dyrekcji, jak i wszystkim pracownikom Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie za codzienny trud. Pierwszy etap inwestycji, w którą tak wielu wątpiło kilka lat temu, dziś został oficjalnie zakończony” – dodał Ireneusz Krupa, członek zarządu PSG ds. rozwoju i inwestycji.

Reklama

„Chciałbym podziękować władzom samorządowym za idealną współpracę, bez której nie udałoby się nam zakończyć tej inwestycji przed nadchodzącą zimą. Mogę zapowiedzieć, że to jednak nie koniec naszych działań na tym terenie. Będziemy tę sieć dalej intensywnie rozbudowywać, odpowiadając na zapotrzebowanie lokalnej społeczności” – podsumował Paweł Firlej, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie.

W kolejnych etapach tej inwestycji Polska Spółka Gazownictwa wybuduje blisko 6,5 km sieci gazowej. Łącznie spółka zainwestuje w działania wspierające eliminację smogu na tych terenach ponad 16 mln zł.

Reklama

Komentarze

    Reklama