Reklama

Wiadomości

Gerhard Schröder powraca. „Rosyjski atak na NATO jest pozbawiony podstaw"

putin i schroeder
Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i prezydent Rosji Władimir Putin.
Autor. kremlin.ru

Dawno go nie było w przestrzeni medialnej. Były niemiecki kanclerz i przyjaciel Władimira Putina, Gerhard Schröder twierdzi, że spekulacje o tym, że Putin może rozpocząć wojnę nuklearną lub zaatakować wschodnią flankę NATO są „nonsensowne”, podaje dw.com.

Kontrowersyjny, były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder wciąż uważa, że może przyczynić się do zakończenia wojny w Ukrainie, pisze dw.com na swoich łamach. Przyczynić ma się do tego jego znajomość z prezydentem Rosji i zbrodniarzem wojennym Władimirem Putinem.

Reklama

W momencie, gdy potencjalna rosyjska agresja na państwa członkowskie NATO stanowi realne zagrożenie, co pobudza sojuszników do zwiększenia nakładów na obronność, według Schrödera twierdzenia o scenariuszach ataku Rosji na wschodnią flankę są nieuzasadnione i pozbawione podstaw. W jego opinii, że aby zapobiec ewentualnej eskalacji takich scenariuszy i łagodzić narastające niepokoje społeczne, należy poważnie rozważyć inne sposoby rozwiązania konfliktu, oprócz udzielania wsparcia Ukrainie.

Czytaj też

Przypomnijmy, że Gerhard Schröder kierował radą dyrektorów nowej spółki Nord Stream 2 AG, należącej do rosyjskiego koncernu Gazprom.

Z uwagi na swoje bliskie koneksje z Władimirem Putinem, cześć polityków SPD postanowiła zdystansować się od niego, lecz nie przeszkadzało to partii wyprawić przyjęcia z okazji jego 60-lecia członkostwa w partii. W październiku ub. roku za zamkniętymi drzwiami w Hanowerze Schröder został uhonorowany za swoje członkostwo w szeregach socjaldemokratów.

Nie powidła się również próba odwołania jego członkostwa w partii w sierpniu 2022 r. Zdaniem komisji arbitrażowej podokręgu SPD w Hanowerz, były kanclerz nie naruszył zasad partyjnych SPD swoim zaangażowaniem na rzecz rosyjskich firm państwowych.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama