Reklama

Wiadomości

Gaz-System z nowymi wiceprezesami. Jeden z nich to były rzecznik prezydenta

tlocznia-kedzierzyn
tlocznia-kedzierzyn
Autor. Gaz System

Nadzyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Gaz-Systemu powołało od 1 stycznia 2023 r. Andrzeja Kensboka oraz Błażeja Spychalskiego na wiceprezesów spółki. Z dniem 31 grudnia 2022 r. odwołano też ze składu zarządu Marcina Kapkowskiego oraz Krzysztofa Jackowskiego - poinformowała spółka.

Reklama

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System powołało z dniem 1 stycznia 2023 r. Andrzeja Kensboka oraz Błażeja Spychalskiego na członków zarządu spółki i powierzyło im funkcję wiceprezesów - poinformował w piątek Gaz\-System. Dodano, że Marcin Kapkowski oraz Krzysztof Jackowski zostali odwołani ze składu zarządu Gaz-Systemu z dniem 31 grudnia 2022 r.

Reklama

Jak podała spółka Andrzej Kensbok od marca 2021 do grudnia 2022 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych KGHM Polska Miedź. Z KGHM związany był także w latach 2019-2020 jako dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych oraz President & CEO w KGHM INTERNATIONAL LTD. w Kanadzie.

Od lutego 2020 roku do marca 2021 roku pełnił funkcję prezesa w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. W okresie od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. był wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 2018 roku jest także przewodniczącym rady nadzorczej PKP, a od 2015 r. zasiadał w radzie nadzorczej i był pełnomocnikiem zarządu ds. restrukturyzacji spółek "Masfrost". W latach 1989-2013 pełnił funkcje kierownicze i dyrektorskie w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej.

Reklama

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, posiada tytuł magistra filozofii oraz fizyki teoretycznej. Ukończył studia MBA w INSEAD Business School specjalizacja w zarządzaniu kosztami i reorganizacji procesów biznesowych.

Czytaj też

Gaz-System poinformował również, że Błażej Spychalski od października 2021 roku jest Doradcą Społecznym Prezydenta RP, a w latach 2018-2021 pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP i Rzecznika Prasowego Prezydenta RP.

Od października 2021 roku doradca zarządu PKN Orlen. W latach 2014-2018 był m.in. prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim i prezesem Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2010-2012 wykonywał mandat radnego sejmiku województwa wielkopolskiego, a w latach 2014-2018 sejmiku województwa łódzkiego.

Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydziału Prawa i Administracji na kierunku Prawo. Ukończył także studia Executive MBA w Cullegium Humanum.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama