Reklama

Gaz

W Finlandii rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy Nord Stream 2

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Na terenie Finlandii rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy Nord Stream 2. Gazociąg ma przebiegać przez fińską wyłączną strefę ekonomiczną.

„W tych miejscach, gdzie będzie przebiegał gazociąg, nasypujemy kamienne podkłady, wyławiamy starą amunicję i zabezpieczamy kable, przechodzące przez dno morza” – w rozmowie z fińskim radiem Yle powiedział manadżer ds. dokumentacji projektowej Nord Stream 2 Simon Bonnell.

W ramach prac przygotowawczych zatrudnienie znalazło ok. 500 Finów. Pracują oni głównie w zakładzie produkcyjnym znajdującym się w porcie Mussalo w miejscowości Kotka. Fabryka dziennie przygotowuje pokrycie dla ok. 250 rur, które następnie są transportowane promami do czasowego składu w porcie Koverhar, gdzie będą oczekiwały na rozpoczęcie prac budowlanych.

Nord Stream 2 ma przebiegać po dnie Bałtyku, przechodząc przez wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec. Jak dotychczas konsorcjum Nord Stream 2 AG otrzymało zgody na budowę od Finlandii, Szwecji i Niemiec. Wciąż trwa procedura przyznawania zgody w Rosji i Danii.

Yle / RIA

Reklama

Komentarze

    Reklama