• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Ukraina podpisała dokument stowarzyszeniowy z Międzynarodową Agencją Energetyczną

Fot. www.iea.org

We wtorek minister energii Ukrainy Herman Hałuszczenko oraz dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol podpisali dokument stowarzyszeniowy Ukrainy z Agencją.

We wtorek w Warszawie w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister energii Ukrainy Herman Hałuszczenko oraz dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol podpisali dokument stowarzyszeniowy Ukrainy z Agencją.

Uczestnicząca w wydarzeniu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oceniła, że MAE jest dzisiaj najważniejszą organizacją energetyczną wśród tych działających obecnie na świecie. "Z jednej strony jest to agencja, która rozumie potrzeby bezpieczeństwa energetycznego, z drugiej - rozumie potrzebę transformacji, odnawialnych źródeł energii i równolegle podąża konsekwentnie w tych dwóch kierunkach. To jest bliskie naszemu polskiemu podejściu" - mówiła.

Czytaj też

Anna Moskwa dodała, że dla Polski kluczowa jest stabilność, suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne z potrzebą transformacji, "dlatego też tak dobrze odnajdujemy się w MAE".

Szefowa MKiŚ podziękowała dyrektorowi wykonawczemu Agencji za wsparcie organizacji dla Ukrainy i dla Polski, za "zrozumienie naszego (polskiego - PAP) modelu bezpieczeństwa energetycznego". "Okazało się, że mieliśmy rację" - dodała.

Źródło:
PAP

Komentarze