Reklama

Gaz

Tauron zwiększył udział w rynku sprzedaży gazu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Grupa energetyczna Tauron, która od sześciu lat oferuje - obok dostaw prądu - także sprzedaż gazu, zwiększyła swój udział w gazowym rynku. W ubiegłym roku gaz z Taurona wybrało blisko 40 proc. gospodarstw oraz małych i średnich firm, które zdecydowały się na zmianę sprzedawcy tego paliwa.

"Po sześciu latach obecności na rynku sprzedaży gazu Tauron obsługuje już 100 tys. gospodarstw domowych" - podała w środę grupa Tauron. W komunikacie podkreślono, że Tauron jest obecnie najchętniej wybierany przez tych, którzy decydują się na zmianę sprzedawcy gazu.

Wraz z dostawami gazu Tauron oferuje także usługi serwisowe. "Takie podejście to kolejny etap budowy koncernu multienergetycznego, którego kompleksowa oferta obejmuje media energetyczne powiązane z całym spektrum usług dodatkowych" - powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie spółki.

Zmiana sprzedawcy gazu nie wymaga wymiany licznika i nie powoduje przerw w dostawach gazu. Klient z gospodarstwa domowego zawiera umowę kompleksową i – jak wcześniej – otrzymuje jedną fakturę, obejmującą zarówno sprzedaż gazu, jak i koszt jego dostawy.

Zgodnie z obowiązującą zasadą TPA (Third Party Access), ujętą w Prawie energetycznym, odbiorcy końcowi mogą indywidualnie korzystać z sieci lokalnego dostawcy w celu dostarczenia gazu lub energii kupionej u dowolnego sprzedawcy.

Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że od 2011 r. do połowy roku 2020 dostawcę gazu zmieniło w Polsce ponad 262,5 tys. odbiorców, z czego ponad 18,3 tys. w pierwszym półroczu tego roku. Zmiany sprzedawców objęły w ciągu niespełna 10 lat ponad 310 tys. gazowych układów pomiarowych, z czego blisko 23,6 tys. w pierwszym półroczu br.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama