• Partner główny
  Logo Orlen

Gaz

Szef Naftohazu: pracujemy nad importem gazu z Rumunii

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Ukraina opracowuje wariant importu gazu z Rumunii - poinformował w poniedziałek szef ukraińskiego państwowego koncernu paliwowego Naftohaz Jurij Witrenko.

Witrenko zaznaczył podczas konferencji prasowej, że Naftohaz może zaspokoić zapotrzebowanie na gaz ze strony przemysłowych przedsiębiorstw po cenach rynkowych. "Pytanie, czy komercyjni, przemysłowi klienci są gotowi, by kupować gaz po cenie rynkowej. Jeśli tak, to Naftohaz zawsze był i pozostaje pewnym dostawcą gazu i zaspokoimy zapotrzebowanie takich klientów" - oznajmił prezes koncernu, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Jak dodał, Naftohaz ma moce dla dodatkowego importu z Europy. "Mamy możliwość importowania gazu z różnych europejskich krajów: to Polska, Węgry, Słowacja. Na razie pracujemy nad wariantem importu z Rumunii" - poinformował Witrenko.

Zaznaczył, że zapotrzebowanie ludności i branży ciepłowniczej jest zaspokajane dzięki własnemu wydobyciu gazu przez Naftohaz i dzięki zgromadzonym zapasom surowca w podziemnych magazynach - pisze Interfax-Ukraina.

Reklama
Reklama
Źródło:
PAP

Komentarze (3)

 1. Ciekwski

  Tego ruskiego czy tego z Texasu?+

 2. Niuniu

  Pracujcie. Tak jak Mołdawia? A Rumunii już o tym wiedzą?

 3. HeHe

  Rumunia zwiększyła import gazu z Rosji o sto kilkadziesiąt % i ostatnio byliśmy świadkami poważnego konfliktu na linii Kijów - Budapeszt za podpisanie przez Węgry nowego kontraktu na rosyjski gaz który popłynie przez Balkan Stream :)