Reklama

Gaz

Siedem europejskich firm zainteresowanych zarządzaniem gazociągami na Ukrainie

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Siedem europejskich firm jest zainteresowanych udziałem w konsorcjum, które zarządzałoby ukraińskim systemem transportu gazu ziemnego - poinformował Wołodymyr Kistion, wicepremier Ukrainy.

Polityk poinformował, że odbyło się już pierwsze spotkanie grupy roboczej, która została upoważniona przez rząd do przeprowadzenia wstępnych konsultacji. Są to europejskie podmioty, które wyraziły chęć włączenia się w proces zarządzania ukraińskim systemem przesyłowym.

„W dniach 21-22 lutego przeprowadzimy pierwsze rozmowy z firmami, które wysłały swoje propozycje. Mamy siedmiu zainteresowanych partnerów, z których dwóch reprezentuje znane w Europie konsorcja gazowe" - informuje Kistion. Wśród wspomnianych podmiotów jest również co najmniej jedna firma z Polski.

Wicepremier dodał, że ministerstwo energetyki i przemysłu węglowego do 1 marca br. oczekuje na wnioski innych firm, które nie zdążyły z przedstawieniem swojej oferty w poprzednim terminie.

„Po rozmowach grupa robocza sformułuje propozycje warunków konkursu i przedstawi je rządowi oraz Radzie Najwyższej” - poinformował Kistion. Jego zdaniem taki tryb pracy będzie służył transparentności procesu, którego celem jest znalezienie wiarygodnego, międzynarodowego partnera.

Reklama

Komentarze

    Reklama