Reklama

Gaz

Rzecznik Kremla radzi Amerykanom, aby bardziej interesowali się kryzysem w Teksasie niż Nord Stream 2

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Rzecznik Kremla poradził Amerykanom, aby bardziej interesowali się sytuacją w Teksasie, dotkniętym kryzysem energetycznym, niż rurociągiem Nord Stream 2.

Dmitrij Pieskow oświadczył, że Nord Stream 2 to "dobry projekt", który „nie ma absolutnie nic wspólnego z dostawami energii do Stanów Zjednoczonych”, ale wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem energetycznym Europy - szczególnie w kontekście walki ze zmianami klimatu.

Dodał, że „amerykańscy partnerzy” powinni mniej interesować się Nord Stream 2, a bardziej „wydarzeniami w Houston, w Teksasie” oraz zapewnieniem dostaw energii i ciepła dla mieszkańców tego stanu.

Reklama
Reklama

Rzecznik Putina uchylił się od odpowiedzi na pytanie o negocjacje pomiędzy USA i Niemcami w sprawie kontrowersyjnego rurociągu. Stwierdził, że nic o tym nie wie i opiera się na „licznych wypowiedziach naszych niemieckich kolegów o potrzebie ukończenia tego projektu”.

W związku z atakiem zimy USA zmagają się z kryzysem energetycznym, który zaowocował przerwami w dostawach energii oraz decyzją o wstrzymaniu eksportu gazu ziemnego.

Komentarze