Reklama

Gaz

Rosyjska deputowana: USA prowadzą wojnę ekonomiczną przeciwko Rosji

Fot. www.duma.gov.ru
Fot. www.duma.gov.ru

Działania USA wobec Nord Stream 2 to pełnoprawna wojna gospodarcza - uważa Elena Władimirowna Panina, zasiadająca w komisji spraw międzynarodowych rosyjskiej Dumy. Jej zdaniem jest to również sposób wymuszenia na Niemcach „wasalstwa”.

W opinii rosyjskiej deputowanej nawet w czasach sowieckich nie było tak negatywnego nastawienia do gazociągów, którymi eksportowano surowiec do Niemiec. Istnieje bowiem pewna granica między polityką oraz ideologią z jednej strony i gospodarką z drugiej.

„Nawet w latach 80., u szczytu zimnej wojny, trudno było sobie wyobrazić takie działania USA. To co się teraz dzieje nie jest najwyraźniej >nową zimną wojną<, ale pełnoprawną >gorącą< wojną gospodarczą” - mówiła Elena Panina w wywiadzie dla rosyjskich mediów.

Polityk zwróciła również uwagę na słowa Mike’a Pompeo, który powiedział, że Nord Stream 2 to „instrument rosyjskiego przymusu”. Są one, jej zdaniem, delikatnie mówiąc niesprawiedliwe: „Po raz kolejny obserwujemy jak amerykańskie władze zamieniają miejscami czarne i białe. W rzeczywistości to sankcje USA są instrumentem zmuszającym Niemcy do posłuszeństwa i wasalstwa wobec Stanów Zjednoczonych - ze szkodą dla ich własnej gospodarki oraz interesów obywateli” - grzmiała.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama